مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین سها کلینیک

مشاوره آنلاین همان گونه که از نامش پیداست مشاوره ای است که در بستر اینترنت بوده و فرایند مشاوره به صورت غیر حضوری انجام خواهد گرفت. مشاوره آنلاین را اغلب به نام های درمان از راه دور و یا درمان الکترونیک نیز می شناسند. مشاوره آنلاین را می توان از طریق ایمیل و به صورت نوشتاری، از طریق گفتگوهای متنی همزمان، از طریق تماس اینترنتی صوتی، تماس اینترنتی تصویری و یا به عبارتی ویدیو کال انجام داد. هر کدام از موارد زیر مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

مشاوره آنلاین از طریق ایمیل:

در این روش از مشاوره آنلاین فرد می تواند با دادن آدرس ایمیل خود به مشاور مورد نظر و یا ثبت کردن آن در سایت یک کلینیک معتبر از این روش مشاوره آنلاین استفاده کند.

مشاوره آنلاین از طریق گفتگوهای متنی:

در این روش از مشاوره آنلاین می توانید از طریق پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتساپ و همچنین با صرف هزینه ای بسیار اندک از خدمات مشاوره ای بهره مند شوید. در این روش شما به صورت خصوصی با مشاور و روانشناس خود گفتگو خواهید کرد، بنابراین می توانید به بیان جزییات مورد نیاز بپردازید.

مشاوره آنلاین از طریق تماس اینترنتی صوتی:

می توان گفت که این روش اندکی بهتر و کارآمد تر از روش های قبلی است. در این روش نیز می توانید از تماس صوتی تلفنی و یا تماس صوتی واتساپ استفاده کنید. در این روش فرد و مشاور می توانند تعاملات بیشتری با یکدیگر داشته باشند، به همین خاطر می تواند موثر تر و رضایت بخش تر باشد.

مشاوره آنلاین از طریق تماس اینترنتی تصویری ( ویدیو کال):

ویدیو کال یکی از بهترین و موثرتری روش ها در مشاوره آنلاین روانشناسی است. از آن جایی که در تماس تصویری فرد و مشاور هم صدای یکدیگر را می شنوند و هم تصویر یکدیگر را می بینند، بسیار شبیه به مشاوره حضوری خواهد بود، از این رو می تواند گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی مشاوره حضوری باشد. در این روش از مشاوره، روانشناس می تواند در حین مشاوره عکس العمل ها و زبان بدن فرد را دیده و با توجه به آن به کار خود ادامه دهد.

مشاوره آنلاین

مزیت های مشاوره آنلاین چیست؟

امروزه مشاوره روانشناسی آنلاین یکی از روش های بسیار موثر و کاربردی در حل مساول و مشکلات فردی و اجتماعی افراد است. از جمله مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صرفه جویی در وقت: مراجعه به مطب روانشناس و یا کلینیک های روانشناسی می تواند ما را از محل کار و زندگی خود دور کرده وقت زیادی از ما بگیرد. در مشاوره آنلاین روانشناسی دیگر نیازی نیست که وقت خود را صرف طی مسیر کرده و به مطب و یا کلینیک برویم، بلکه می توان در خانه ماند و از خدمات مشاوره ای استفاده کرد.

صرفه جویی در هزینه: در حقیقت هزینه های مشاوره آنلاین روانشناسی کمتر از مشاوره حضوری است. لازم به ذکر است در برخی از مراکز مشاوره هزینه مشاوره آنلاین و حضوری به یک اندازه است.

احساس راحتی بیشتر: از آن جایی که در مشاوره آنلاین نیازی نیست که فرد با مشاور و روانشناس رو در رو شود، در برخی موارد احساس راحتی بیشتری وجود خواهد داشت و فرد می تواند احساساتش را به راحتی و بدون خجالت بیان کند.

امکان دریافت مشاوره اضطراری: برخی اوقات افراد نیاز دارند تا از مشاوره اضطراری استفاده کنند، به همین خاطر رفتن به مطب و یا کلینیک برای آنان امکان پذیر نیست، در چنین مواقعی مشاوره آنلاین می تواند گزینه بسیار مناسبی برای آنان باشد.

علاوه بر مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، مشاوره آنلاین روانشناسی برای افرادی که دارای اضطراب اجتماعی هستند بسیار بهتر و موثرتر خواهد بود. این افراد در ابراز احساسات و بیان سخنان خود با دشواری هایی مواجه هستند به همین خاطر به سختی می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند، از این رو مشاوره روانشناسی آنلاین گزینه ای بسیار مناسب برای آن ها خواهد بود.

مشاوره آنلاین در چه زمینه هایی انجام می شود؟

در مشاوره آنلاین روانشناسی می توان هر موضوعی را مطرح کرده و از راهنمایی ها و تجربیات روانشناسان و مشاوران بهره مند شد. اما لازم به ذکر است که این روش از مشاوره در درمان و برطرف سازی برخی مشکلات و مسائل بهتر عمل می کند، مانند: کمبود اعتماد به نفس، وسواس های فکری و عملی، افسردگی، اضطراب، مشکلات و مسائل کاری، مشکلات بین فردی، مشاوره در زمینه پرورش فرزندان و… .

مشاوره خانواده

مشاوره آنلاین خانواده را می توان یکی از اشکال روان درمانی به شمار آورد. در مشاوره خانواده سعی می شود تا روابط بین اعضای خانواده بهتر و نزدیک تر شده و استرس ها و تنش های موجود در بین آن ها کاهش پیدا کند. با استفاده از مشاوره خانواده می توان وضعیت خانواده را بهبود بخشیده و احساس خوشبختی در اعضای خانواده را افزایش داد. در مشاوره خانواده مشاور و یا روانشناس خانواده با بهره گیری از علم روانشناسی به مطالعه رفتار و اعمال تک تک اعضای خانواده پرداخته و به بررسی و حل مشکل آنان می پردازد. احساس خوشبختی، سلامت و رابطه ی سالم اعضای خانواده با یکدیگر از اهداف مهم مشاوران و روانشناسان خانوده است. مراجعه به مشاور خانواده و حضور در جلسات مشاوره خانواده می تواند در بهبود روابط بین اعضا، برطرف کردن مسائل و مشکلات خانوادگی، بالا بردن توانایی حل مسائل و بسیاری از موارد دیگر به خانواده ها کمک کند. به طور کلی جلسات مشاوره خانواده بین 3 تا 20 جلسه و بر اساس تشخیص مشاور و روانشناس خانواده برگزار می شود. مشاوران خانواده در جلسات مشاوره خانواده از روش های متفاوتی بهره می برند که از جمله آن ها می توان به روش مشاوره آنلاین خانواده بوون یان، روش مشاوره خانواده ساختارمند، روش مشاوره خانواده سیستماتیک و روش مشاوره خانواده استراتژیک اشاره کرد. برای این که بتوانید در برابر مشکلات و مسائلی مانند مسائل پزشکی، مشکلات سلامت جسمی و روحی، اعتیاد و … که ممکن است در خانواده وجود داشته باشد، مقاومت کرده و آن ها را رفع کنید، بهتر است که به یک مشاور خانواده خوب و با سابقه مراجعه کنید.

مشاوره آنلاین

مشاوره ازدواج

تصمیم به ازدواج یکی از بزرگترین و مهمترین تصمیماتی است که یک فرد در طول زندگی خود می گیرد، بنابراین باید در تصمیم گیری و انتخاب فرد مناسب دقت و توجه بسیاری داشت. بسیاری از افراد به خاطر علاقه و هیجاناتی که در اوایل رابطه دارند، قادر به تصمیم گیری صحیح و انتخاب درست نبوده و ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شوند. در این گونه مواقع می توان با بهره گیری از دانش و تجربیات یک مشاور و روانشناس که در این زمینه فعالیت می کند تصمیمی درست و انتخابی صحیح داشت. بسیاری از افراد بر این باورند که بعد از ازدواج با هیچ مشکلی مواجه نمی شوند در حالی که واقعیت برخلاف این است و ازدواج را نمی توان پیش بینی کرد. با استفاده از مشاوره پیش از ازدواج با کمک روانشناس و مشاور می توانید برداشت ها و تفکرات اشتباه خود را کنار گذاشته و واقع گرایانه تر و منطقی تر به مقوله ازدواج نگاه کنید. مشاوره پیش از ازدواج توسط روانشناسانی که دارای تحصیلات روانشناسی بوده و مشاوره خوانده اند انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که در مشاوره پیش از ازدواج روانشناس بالینی بر سایر روانشناسان برتری دارد، زیرا روانشناسان بالینی بهتر می توانند مشکلات شخصیتی و اختلالات روانی را که ممکن است در فرد وجود داشته باشد تشخیص دهند. روانشناسان بالینی با استفاده از آزمون های تخصصی و همچنین مصاحبه با زوج ها می توانند آسیب ها و اختلالات روانی آنان را مورد ارزیابی قرار داده و با استفاده از آموزش های درون فردی و بین فردی حرفه ای نسبت به رفع آن ها بکوشند. از این رو پیشنهاد می شود که پیش از ازواج از مشاوره ازدواج و راهنمایی یک مشاور و روانشناس بالینی استفاده کنید.

چرا مشاوره ازدواج ضروری است؟

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم برخی از مشکلات و اختلالات روانی و شخصیتی مانند اختلال شخصیت مرزی، اختلال خودشیفتگی، وسواس های فکری و رفتاری و روان پریشی ها و بسیاری از اختلالات دیگر در ملاقات های ابتدایی قابل تشخیص نیستند. این اختلالات تنها با انجام آزمون های روانشناختی دقیق و مصاحبه قابل تشخیص هستند. بنابراین توصیه می شود که در صورت احساس هر گونه اختلال و یا رفتار مشکوک از فرد مورد نظر خود حتما به یک روانشناس بالینی مراجعه کنید.

یکی دیگر از مزایای بهره گیری از مشاوره آنلاین پیش از ازدواج این است که می توانید به دور از استرس و اضطراب، نیازها، توقعات و خواسته های خود را بیان کرده و تصمیم درستی بگیرید. در مشاوره پیش از ازدواج بهتر است که زوجی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند هر دو در جلسه مشاوره حضور داشته باشند. به طور کلی جلسات مشاوره پیش از ازدواج بین 5 تا 10 جلسه متغیر بوده و با توجه به ویژگی های شخصیتی زوج مراجعه کننده کمتر و یا بیشتر می شود. در جلسات مشاوره پیش از ازدواج صادق باشید و سعی کنید افکار و عقاید خود را به طور کامل و شفاف بیان کنید.

همچنین از دیگر خدمات مشاوره آنلاین می توان به موارد زیر در کلینیک روانشناسی سها اشاره کرد:

مشاوره روانشناسی

مشاوره سکس تراپی

مشاوره اختلالات شخصیتی

مشاوره تحصیلی

مشاوره کودک و مشکلات کودکان

مشاوره آنلاین توسط “سها کلینیک”

مجموعه روانشناسی و کلینیک تخصصی سها کلینیک با دارا بودن درمانگرانی متخصص و متعهد تمامی خدمات مشاوره آنلاین که در بالا ذکر شد را دارا می باشد. از همین رو برای استفاده از مشاوره آنلاین خدمات بالا می توانید با شماره های مجموعه تماس گرفته و از مشاوره خوب درمانگران سها کلینیک استفاده کنید.

در باکس پرسش و پاسخ در انتهای این صفحه می توانید سوالات خود را با درمانگران مجموعه “سها کلینیک” در میان بگذارید و در کمترین زمان ممکن جواب سوالات خود را توسط درمانگران و پزشکان متخصص دریافت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

1 دیدگاه

  1. درود
    دکتر مهدی فخاری هیچ رزومه ای روی سایت شما یا روی اینترنت ندارند، ممنون میشم راهنمایی بیشتری در این خصوص داشته باشید.
    همچنین با شماره تماس 24 ساعته ی شما هم دو بار تماس گرفتم کسی پاسخگو نبود.
    ارادت و احترام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 − 40 =

0:00
0:00
021-88005573