احساس عاشق‌شدن، بی‌بدیل است. انگار که ناگهان چراغی روشن می‌شود و همه چیز را زیباتر می‌کند. اما بهتر از عاشق‌شدن، تجربه‌ی متقابل‌بودن این احساس است. اگر فکر کنید که شریک زندگی شما چنین احساسی ندارد، وضعیت ناامیدکننده‌ای می‌شود. در اغلب موارد، خواندن احساسات مردان کمی دشوار است. از این رو، خوب است که از نشانه‌های پنهانی عاشق شدن‌مردان آگاه باشید. در این مقاله به نشانه های عاشق شدن مردان می‌پردازیم.

 

نشانه های عاشق شدن مردان

آموزه‌ی قدیمی «مردان که گریه نمی‌کنند» از دیرباز باعث شده تا مردان نتوانند از هیجانات خود صحبت کنند. با این حال، بر اساس یک پژوهش‌ در سال 2022، مردان معمولا پیش از زنان به احساس خود معترف می‌شوند. به طور واضح، مردان از روش‌های زیادی به شما علامت می‌دهند که عاشقتان شده‌اند. در ادامه به این نکات می‌پردازیم و امیدواریم برای شما مفید باشند.

 1. شما اولویت او هستید

این علامت در صدر فهرست نشانه های عاشق شدن مردان است. اگر خود را در اولویت یک مرد می‌بینید، ممکن است این یک نشانه باشد که از عاشق بودن آنها خبر دهد. او معمولا در صبح زود یا شب پیش از خواب حال شما را می‌پرسد. در تصمیمات مهمش از شما نظرخواهی می‌کند و به داده‌های شما گوش می‌دهد.

 1. در مورد زندگی‌اش با شما مشورت می‌کند

این یکی از راه‌های اصلی است که مردان از طریق آن عشق خود را به شما نشان می‌دهند. او توصیه‌ها و افکار شما را در مورد زندگی خود و چیزهایی که برایش مهم است، جویا می‌شود. زیرا برای عقاید شما ارزش قایل است. این یک علامت مهم است زیرا مردان اغلب خودمختاری را در تصمیم‌گیری‌ها ترجیح می‌دهند.

 1. جزییات کوچک را درباره‌ی شما به یاد می‌آورد

اگر یک مرد جزییات کوچکی را در مورد شما به خاطر می‌آورد، جزییاتی که حتی خودتان متوجه آنها نبوده‌اید، احتمالا نشانه‌ای از عاشق شدن آنهاست. برای مثال ممکن است اینکه چه چیزی شما را عصبی می‌کند را به خاطر داشته باشد و از انجام آن دوری کند.

 1. مراقب شماست

بر طبق یک مطالعه، مردان مایلند از کسی که دوستش دارند، مراقبت کنند. اگر او از شما محافظت می‌کند، احتمالا در فهرست اشخاص مورد علاقه‌اش هستید. ممکن است کاری کند تا در محیط احساس راحتی بیشتری داشته باشید یا شاید ساعتی با شما قرار بگذارد که به ترافیک نخورید و اذیت نشوید. در همه این موارد، او در حال نشان دادن عشقش به شماست.

 1. از شما تعریف می‌کند

یکی دیگر از نشانه های عاشق شدن مردان، تعریف‌کردن از شماست. هر کسی سبک متفاوت خودش را در ابراز علاقه دارد. با این حال، بین تعریف‌کردن و لاس‌زدن، ارتباط وجود دارد. وقتی مردی از شما تعریف می‌کند، سریعا به این نتیجه نرسید که به شما علاقه‌مند است یا قصد لاس‌زدن دارد.

مشاوره روانشناسی

تعاریفی که مستقیما متوجه چیزهایی در شما هستند که افراد کمی قبلا توجه کرده بودند، معمولا علاقه‌ای صادقانه را به تصویر می‌کشند. تعاریف این چنینی مطمینا علامت پنهانی از عاشق شدن مردان هستند.

 1. مایل است از برنامه‌های آینده‌ی شما با خبر شود و از رویاهای شما حمایت کند

در میان یک گفتگوی بی‌ربط، ناگهان متوقف می‌شود و از برنامه‌های آینده‌ی شما می‌پرسد. زیرا در حال برنامه‌ریزی برای آینده‌ی مشترک است و می‌خواهد شما را به صورت دایمی در زندگی‌ داشته باشد. علاوه بر این، او به اهداف شما اهمیت می‌دهد و کمکتان می‌کند تا در رسیدن به آنها احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

 1. همه‌ی تلاشش را می‌کند تا شما را خوشحال کند

کسی که عاشق شماست، چه در حالت خشم باشید، چه استرس و چه افسردگی، تلاش می‌کند تا زمانی را برای کمک به وضعیتی که با آن دست به گریبان‌اید، کنار بگذارد. او به شما گوش می‌کند و ازتان می‌خواهد با وی درد دل کنید.

 1. سعی می‌کند از چیزهایی که شما دوست دارید، لذت ببرد

یک روش آشکار برای نشان‌دادن مراقبت به کسی که دوستش دارید، تلاش برای مشارکت در فعالیت‌های مورد علاقه اوست.

 1. شما کسی هستید که اخبار خوب را زودتر از همه دریافت می‌کند

وقتی اتفاقی خوب می‌افتد، اولین کسی که به او خبر می‌دهد، شما هستید. حتی اگر اتفاقی کوچک باشد، او نخست شما را مطلع می‌کند.

 1. وقتی کنار شماست، به ندرت از موبایلش استفاده می‌کند

وقتی کسی عمیقا به صحبت شما اهمیت می‌دهد و می‌خواهد زمان با کیفیتی را با شما سپری کند، دایما سرش را در تلفن همراه خود فرو نمی‌برد. بنابراین، اگر تنها در مواقع ضروری موبایل خود را چک می‌کند، این می‌تواند نشانه‌ای از عشق باشد.

 1. او زبان عشق شما را می‌فهمد

از دیگر نشانه های عاشق شدن مردان، درک زبان عشق است. برخی مردم عاشق در آغوش‌گرفتن هستند و برخی از آن متنفرند. برخی وقتی هدیه‌ای از شریک عاطفی خود دریافت می‌کنند، آن را نشانه محبت می‌دانند؛ اما برخی دیگر شنیدن جملات محبت‌آمیز را به هدیه ترجیح می‌دهند. این تفاوت‌ها مربوط به زبان عشق شماست.

نشانه های عاشق ‌شدن مردان
نشانه های عاشق ‌شدن مردان

اگر واقعا به شریک عاطفی‌تان اهمیت بدهید، می‌کوشید تا زبان عشق آنها را کشف کنید. بنابراین، وقتی کسی را پیدا کردید که متوجه زبان عشق شما شد و سعی کرد هماهنگ با آن رفتار کند، این علامت پنهانی از عشق است. پنج زبان عشق عبارتند از کلام محبت‌آمیز، خدمت‌رسانی، لمس فیزیکی، هدیه دادن و صرف زمان با کیفیت.

 1. کنار شما می‌تواند خودش باشد

وقتی عاشق کسی هستیم، معمولا کنار او احساس راحتی می‌کنیم. اگر شریک عاطفی شما از خودش بودن نمی‌ترسد، این نشانه‌ای مثبت از عاشق‌شدن است.

 1. کمی حسادت می‌کند

کسی که عاشق شماست، اگر پی ببرد که مردی دیگر خواهان صرف زمان با شماست، احتمالا حسادت می‌کند. او احتمالا زمانی که بخواهید با شریک عاطفی سابق خود صحبت کنید، احساس بدی پیدا می‌کند. حسادت یکی از نشانه‌های آشکار عاشق شدن است.

 1. دوستانش می‌دانند که به شما اهمیت می‌دهد

اگر دوستانش از بزرگی احساسش به شما با خبرند، این یک علامت واضح از عاشق شدن است. شاید آنها از شغل شما، نحوه‌ی ملاقاتتان و ورزش‌هایی که دوست دارید، با خبر باشند.

مردان معمولا در گفتگو با دوستان مرد خود راحت‌تر هستند. آنها به طور طبیعی، در مورد کسی که عاشقش هستند به دوستان خود می‌گویند. این نشان می‌دهد که شما از ذهنش خارج نمی‌شوید. همچنین ممکن است شما را به مهمانی با دوستان و اعضای خانواده خود دعوت کند تا شما را به آنها نشان دهد.

 1. اطراف شما بی‌قرار می‌شود

او با هیجانات جدیدی دست و پنجه نرم می‌کند و در حال درک این موضوع است که عاشق شما شده. به همین دلیل، می‌خواهد به هرقیمتی شده روی شما تاثیر بگذارد. بنابراین برای علاقه‌مندساختن شما تحت فشار قرار می‌گیرد و این موضوع او را بی‌قرار و عصبی می‌کند. او نمی‌خواهد شما را از دست بدهد و نیز نمی‌خواهد شما حس بدی به او داشته باشید. از همین رو، ممکن است در صحبت‌کردن شفاف با شما مشکل داشته باشد و به همین سبب، کمتر حرف بزند.

یک علامت دیگر از بی‌قراری، رفتارهای کمی عجیب است. ممکن است کمی بیش‌فعال به نظر برسد یا جوک‌های عجیبی بگوید. به محض اینکه احساس راحتی‌اش شروع شود، مجددا طبیعی رفتار خواهد کرد.

 1. سعی می‌کند لبخند را روی لبتان بیاورد

از دیگر نشانه های عاشق شدن مردان، تلاش آنها برای خنداندن شماست. خیلی از مردان تمایل دارند از شریک عاطفی خود، واکنش‌های مثبت و تشویق بگیرند. آنها از اینکه بتوانند احساسات خوبی در دیگران ایجاد کنند، حس خرسندی می‌کنند. آنها می‌کوشند تا شما را بخندانند. پس اگر لبخند شما چهره‌ی یک مرد را درخشان ساخت، ممکن است او عاشق شما شده باشد.

 1. او خودش را جای شما می‌گذارد

آیا او می‌تواند احساس شما را از زبان بدنتان بخواند و واکنش شما را به موقعیت‌های مختلف پیش‌بینی کند؟ این یک نشانه آشکار افزایش صمیمیت است. توانایی همدلی کردن عنصری حیاتی در روابط است. اگر او واقعا منظور شما را درک می‌کند، احتمالا عاشق شماست.

 1. اجازه می‌دهد نقاط ضعفش را ببینید

اعتماد، یکی از چهار مولفه‌ی اساسی عشق رمانتیک است. وقتی مردی در حال یافتن احساساتی قوی است، ممکن است دیگر نیازی نداشته باشد خود را قوی، باهوش، شاد و با اعتماد به نفس نشان دهد. مردی که عاشق است ممکن است بیشتر با شریک زندگی خود در مورد چیزهایی صحبت کند که او را غمگین، ناایمن یا نامطمین می‌کند.

اگر شریک زندگی‌تان با شما صریح بوده است، این می‌تواند به این معنا باشد که شما را یک شریک واقعی می‌داند، کسی که قادر است در عبور از مشکلات به وی کمک کند. همچنین، این موضوع نشان می‌دهد به شما اعتماد دارد و می‌داند از این اطلاعات سواستفاده نخواهید کرد.

سخن آخر

نشانه‌هایی که ذکر شد، احتمالاتی هستند که اگر چند مورد از آنها در مخاطبتان حاضر بود، می‌توانید برای یک گفتگوی اطمینان‌بخش آماده شوید. تنها پس از یک گفتگوی مناسب با شخص مورد نظرتان می‌توانید نتیجه بگیرید آنها عاشق شما هستند یا خیر.

نشانه های عاشق ‌شدن مردان
نشانه های عاشق ‌شدن مردان

مردی که عاشق شماست به روش‌های مختلفی می‌تواند حس نزدیکی خود را به شما نشان دهد. ممکن است متوجه شوید که به شما اولویت می‌دهد، با شما درددل می‌کند، می‌کوشد تا شما را بخنداند و نیمه‌ی ملایم‌تر خود را با شما آشکار می‌کند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری برای درک این موضوع دارید، ارتباط با یک درمانگر دارای پروانه را در نظر بگیرید. با حمایت مشاور، می‌توانید احساسات شریک زندگی‌تان را بخوانید و رابطه‌ای سالم و نیرومند را رشد دهید.

شما بنویسید؛ به نظرتان چه علایم دیگری وجود دارد که از عشق یک مرد خبر می‌دهد؟ در بخش نظرات، ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منابع

https://www.bonobology.com

https://www.betterhelp.com

کلینیک روانشناسی سها٬ مرکز ارائه خدمات مشاوره روانشناسی٬ مشاوره آنلاین٬ مشاوره خانواده و مشاوره جنسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]