نکاتی برای آمادگی ذهنی در پاییز برای مدیران و کارکنان‌شان

روی کارهای روزمره تمرکز کنید که روابط را عمیق تر می کند و تعادل را باز می گرداند.

احساس خستگی می کنید؟ نیاز به شارژ مجدد دارید؟ شما تنها نیستید. تعطیلات تابستانی را رد کرده ایم و تا و تعطیلات بعد زمستان چند ماه دیگر باقی مانده است. انتظار برای یک استراحت طولانی شاید روحیه شما را تضعیف کند.

برای شارژ مجدد انرژی خود، روی کارهای روزمره تمرکز کنید که روابط را عمیق تر می کند و تعادل را باز می گرداند.

آمادگی ذهنی در پاییز

در اینجا 10 راه برای آمادگی ذهنی در پاییز وجود دارد:

  1. کاری کنید که این همه رفت و آمد به دفتر ارزشش را داشته باشد.

به این منظور نیست که کجا کار می کنید، بلکه با چه کسی کار می کنید. ما از نظر بیولوژیکی ساخته شده‌ایم برای ارتباط برقرار کردن – مغز ما در حضور دیگران کار میکند. زمان‌ها و مکان‌های مشخصی را برای هم‌کاری و هم‌فکری با همکاران تعیین کنید. جلسات حضوری را برای شروع پروژه ها، ارزیابی پیشرفت و تجلیل دستاوردها برنامه ریزی کنید. همیشه با همکاران خود در تماس باشید تا ببینید چه موانعی را می توان برطرف کرد و چه فرآیندهایی را میتوان سرعت بخشید.

  1. برای تعاملات بدون برنامه ریزی و کوتاه وقت بگذارید.

گفتگو های کوتاه با ایجاد پایه ای از درک مشترک، بازده بزرگی را به همراه خواهند داشت. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد افراد داشته باشید، بهتر می توانید درک کنید که چه چیزهایی برای آنها مهم است و انگیزه آنها چیست. به اشتراک گذاشتن کمی در مورد خودتان باعث ایجاد اعتماد می شود. در ابتدای جلسات خود چند دقیقه وقت بگذارید تا ابتدا به عنوان انسان با هم ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید: راهبردهای پایه برای بهبود حافظه

  1. از حضور دائم مقابل صفحه نمایش دوری کنید.

 فرقی نمی‌کند درون‌گرا باشید یا برون‌گرا ، تمام طول روز حضور در تماس‌های ویدیویی یک لایه خستگی مفرط اضافه می‌کند. در مورد زمانی که دوربین ها باید روشن باشند هدفمند باشید (و سپس مطمئن شوید که همه رعایت می کنند).

  1. انتظارات و توقعات واضح و روشنی ایجاد کنید.

مطمئن شوید که همه می دانند چه کاری باید انجام شود. همه اعضای تیم باید بدانند کیفیت “A” به چه چیزی گفته میشود. این به افراد بیش از حد موفق کمک می کند تا اندکی آرام بگیرند و به برخی افراد سست گروه انگیزه دهند.

  1. تعیین مرزها و احترام به آن ها.

برای بازبینی و بررسی پاسخ های مورد انتظار زمان‌ بگذارید. چه در دفتر کار یا کار از راه دور، شروع و پایان روز را برای خود و همکارانتان مشخص کنید. برای تأثیر بیشتر، اگر یک مدیر هستید، با یک ایمیل سریع «صبح بخیر» شروع روز را علامت بزنید و پایان ساعات کاری (و انتظارات) را با یادداشتی با عبارت «متشکرم و فردا می بینمت» علامت بزنید.

آمادگی ذهنی در پاییز

  1. مشکلات را با هم حل کنید.

در حالی که ممکن است از رسیدن به پاسخ‌ها به تنهایی پشت میز خود احساس راحتی کنید، اما علم نشان می‌دهد که کیفیت خلق و خوی شما – و نوآوری پاسخ‌های شما – هنگام کار با دیگران بهبود می‌یابد. کشف راه‌حل‌ها و استفاده از استعدادهایمان، منبع شادی و رضایت است. به یاد داشته باشید که درخواست کمک و ارائه کمک کنید.

  1. به دیگران کمک کنید تا رشد کنند.

ما با تماشای دیگران یاد می گیریم. حتی زمانی که ما آگاهانه از آن مطلع نباشیم، رفتار افراد اطراف مان را مشاهده و الگوبرداری می کنیم. هم تیمی های شما از انرژی، تجربه و (امیدوارم) شوخ طبعی شما کامیاب می شوند. کمک به رشد همکارانتان منجر به رضایت بیشتر شما می شود زیرا استعدادهای منحصر به فرد شما را تایید می کند. بپرسید، “چگونه می توانم به شما کمک کنم تا بدرخشید؟” موقعیت یا سطح ارشد شما هر چه باشد، با حمایت از موفقیت همکاران خود در ایجاد فرهنگ مثبت کمک کنید. سخاوت مسری است.

  1. به دنبال علت باشید.

به خود یادآوری کنید که چرا کارتان برای شما و دیگران اهمیت دارد. از همکاران خود در مورد “چرای” آنها بپرسید. بیان و اتصال حول هدف مشترک، فعالیت‌های روزمره ما را بهتر پایه‌گذاری می‌کند، انرژی تولید می‌کند و حتی کارهای روزمره را معنا می‌بخشد.

  1. گفتگوی سختی داشته باشید.

اگر شما آن را احساس می کنید، احتمالاً همکار شما نیز آن را احساس می کند. به جای اینکه در یک فضای روانی منفی بجوشید، چیزی بگویید. فرضیه خود را آزمایش کنید – مکالمه را با گفتن این جمله شروع کنید: “من نمی دانم که آیا شما هم احساس X را دارید چونکه  من دارم و مسئله را رفع کنم.”

  1. جشن بگیرید.

هفته را با مروری بر آنچه خوب پیش رفت به پایان برسانید. با یک یادداشت سریع از افرادی که از موفقیت شما حمایت کردند، تشکر کنید. قدردانی سوخت موشکی سازمانی است. ابراز قدردانی و سپاسگزاری روحیه همه را بهبود می بخشد.

مرکز مشاوره سها به عنوان بهترین کلینیک روانشناسی در تهران آماده ارائه برترین خدمات مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری می‌باشد.

منبع: psychologytoday

کلینیک روانشناسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]