3 نشانه که باید مهارت های ارتباطی سالم تری را برای ارتباط بیشتر داشتن با ديگران بیاموزید

نکات مهم پیرامون مهارت های ارتباطی :

  • به شما یاد داده اند که چگونه صحبت کنید، اما ساختار يک جمله خوب و دایره لغات زیاد لزوما همیشه منجر به درک شدن نمی شود.
  • وقتی یاد می گیرید که چگونه تعارضات را حل کنید، مسائل روی هم انباشته نمی شوند و باعث ایجاد فاصله بین شما و شریک زندگیتان نمی شوند.
  • هیچ وقت دیر نیست که یاد بگیرید چگونه مکالمات سخت را به روشی سازنده داشته باشید و آن را حفظ کنيد.

بیشتر بخوانید: روانشناسی چیست و تاثیر آن بر زندگی سالم

اکثر افراد فاقد مهارت های ارتباطی هستند.

 به هیچ کس نحوه برقراری ارتباط موثر آموزش داده نشده، بنابراین منطقی است که این یک مبارزه سخت  باشد.

به مردم آموزش داده می شود که چگونه صحبت کنند، اما ساختار جملات خوب و طیف وسیعی از واژگان همیشه منجر به درک یا درک دیگران – هدف ارتباط – نمی شود.

برقراری ارتباط موثر به چیزی بیش از توانایی صحبت کردن نیاز دارد.

خبر خوب این است که هرگز برای یادگیری نحوه برقراری ارتباط موثرتر دیر نیست.

اولین قدم این است که متوجه شوید مشکلات ارتباطی دارید.

 سپس، می توانید یاد بگیرید که چگونه به روشی سازنده تر ارتباط برقرار کنید.

در زیر لیستی از سه نشانه اصلی وجود دارد که نشان می دهد برای حل تعارض و احساس ارتباط بیشتر در رابطه خود باید مهارت های ارتباطی سالم تری را بیاموزید:

مهارت های ارتباطیشما بارها و بارها دعواهای یکسانی دارید.

دعواهای شما بارها و بارها در مورد یک موضوع است، یا دعواهای شما بارها و بارها به همان شکل در مورد موضوعات مختلف منفجر می شود. اگر این اتفاق می افتد، به این معنی است که شما هنوز مهارت حل تعارضات، رها کردن مسائل و ادامه کار را ندارید. اگر نمی توانید مشکلات را حل کنید، آنها همچنان ظاهر می شوند. دعوا ممکن است به پایان برسد، اما این فقط یک مسئله زمان است که شما دوباره در مورد همان موضوع بحث کنید. وقتی یاد می گیرید که چگونه تعارض ها را حل کنید، مسائل روی هم انباشته نمی شوند و تبدیل به توشه ای نمی شوند که رابطه شما را سنگین می کند.

بیشتر بدانید: مشاوره خانواده آنلاین

از بحث در مورد موضوعات خاص اجتناب می کنید.

شما نمی خواهید دعوا کنید، بنابراین سعی می کنید موضوعاتی را مطرح نکنید که تنها منجر به درد و قطع ارتباط می شود. مشکل این است که اجتناب از آن سوژه ها به هر حال منجر به درد و قطع ارتباط می شود. اجتناب ممکن است برای مدتی موثر باشد، اما در نهایت، قطع ارتباط تا زمانی که دیگر نتوانید آن را تحمل کنید، افزایش می‌یابد. اگر یاد نگیرید که چگونه مکالمات سخت را به طور سازنده انجام دهید، تا زمانی که رابطه شما در خطر پایان قرار گیرد، ارتباط شما بیشتر و بیشتر قطع خواهد شد.

شما مرتباً احساس می کنید که درک نشده، دیده نشده یا شنیده نشده اید.

 مهم نیست چقدر تلاش می‌کنید، مهم اينه گاهي احساس نمی‌کنید درک می‌شوید، تأیید نمي شويد یا دیده نمی‌شوید. شاید شریک زندگی شما هم همین احساس را داشته باشد. وقتی احساس مي کنید که توسط شریک زندگی تان درک نشده و دیده نمی شوید، دردناک است. در نهایت احساس جدایی و تنهایی می کنید. اغلب باعث ایجاد روابط دردناک دوران کودکی می شود. به عزت نفس شما ضربه می زند. شما مهارت برقراری ارتباط را ندارید که باعث شود شما و/یا شریک زندگیتان احساس شنیده شدن، درک شدن یا تایید شدن داشته باشند. با گذشت زمان، احساس قطع ارتباط بر رابطه شما تأثیر می گذارد. مهم این است که یاد بگیرید چگونه به شیوه ای موثر ارتباط برقرار کنید، به طوری که هم شما و هم طرف مقابل احساس کنید شنیده می شود و درک می شود.

 این نیاز به چیزی بیش از صحبت کردن با شریک زندگی خود دارد یا برعکس.

برای شنیده شدن، شریک زندگی شما باید یاد بگیرد که چگونه گوش کند. برای اینکه بتوانید همسرتان را بشنوید، باید همین کار را انجام دهید.

بیشتر بدانید: مشاوره ازدواج تلفنی

 خلاصه

اگر این تجربیات آشنا به نظر می رسند، به این معنی است که وقت آن رسیده است که روی مهارت های ارتباطی خود کار کنید. با تمرین، شما و همسرتان می توانید یکدیگر را درک کنید. مشاجره ها می توانند به خوبی پیش بروند و باعث شود که شما و شریک زندگی تان بیشتر از همیشه به هم متصل شوید.

مرکز مشاوره سها به عنوان بهترین کلینیک روانشناسی در تهران آماده ارائه برترین خدمات مشاوره روانشناسی به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری می‌باشد.

کلینیک روانشناسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]