چرا ازدواج می کنیم؟ چند دلیل برای اینکه چرا ازدواج کردن همچنان موضوع مهمی است

وقتی واژۀ ازدواج را می شنوید، اول چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟ آیا مقدس بودن ازدواج در مذهب شما یا مشروعیت آن در قانون محل ایالت شما باعث می شود دلایل ازدواج ارزش بیشتری پیدا کند؟

یا آیا شما کسی هستید که هنوز برای رسمیت ازدواج کردن با کسی که انتخابش می کنید که تا ابد دوستش بدارید، ارزش قائلید؟

شاید همچنین فکر کنید که امروزه مردم چرا ازدواج می کنند؟ وقتی نرخ طلاق به شدت افزایشی است، آیا هنوز ازدواج کردن اهمیت قبلی خود را دارد؟

 

در این مقاله می خوانیم:

امروزه مردم ازدواج را چگونه می بینند؟

چرا ازدواج در زندگی مهم است؟

6 دلیل برای ازدواج

ازدواج به شما حقوق قانونی یک همسر را می دهد

ازدواج شروع زندگی جدید دونفره است

ازدواج اهمیت تعهد را به شما می آموزد

ازدواج پیوند شما را به عنوان یک خانواده برای فرزندانتان تقویت می کند

این آخرین حد دوست داشتن شریک عاطفی تان است

ازدواج آخرین گام برای یک پایان شاد نیست

 

امروزه مردم ازدواج را چگونه می بینند؟

امروزه، دیدن یک زوج متاهل شاد منظره ای باورنکردنی به نظر می رسد. ما مردانی را می بینیم که به سختی با این تصمیم درگیر هستند که ازدواج بکنند یا خیر. چرا که مردان متاهل شبیه به کسانی هستند که با همسران خود وارد زندانی شده اند که تا ابد از آن خلاصی ندارند!

امروزه حتی زنان احساس می کنند که ازدواج گاهی فقط یک اقدام رسمی است و در هنگام تمایل به ختم رابطه، تنها باعث بیشتر شدن مشکلات می شود.

امروزه وقتی شما ازدواج می کنید، زوج های متاهل به جای اندیشیدن به دلایل خوب برای ازدواج کردن، اثر طلاق را پیش بینی می کنند.

این بازداری، به نوبۀ خود سؤالاتی را مانند «چرا ازدواج مهم است» یا «چرا مردم در وهلۀ اول ازدواج می‌کنند» ایجاد می‌کند.

برخی ممکن است فکر کنند که اگر دلایل قانونی ازدواج را نادیده بگیرند و صرفاً در کنار هم زندگی کنند، آنها را جذاب تر یا مستقل تر و واقع بینانه تر می کند، اما آیا واقعاً اینطور است؟

 

ازدواج

قبل از عجله در نتیجه گیری، ابتدا باید بفهمید که چرا می خواهید ازدواج کنید.

از خود سؤالاتی نظیر این موارد بپرسید: آیا دلتان نمی خواهد با کسی که دوستش دارید ازدواج کنید؟ آیا ازدواج بیشتر یک عامل فشارزا است تا یک چیز خوب؟

باور کنید یا نه، ممکن است معنای واقعی ازدواج امروزه تغییر کرده باشد، اما هنوز زوج هایی هستند که همچنان برای ازدواج ارزش قائل اند و اهمیت آن را می دانند و این همیشه چیز خوبی است. چرا که ازدواج با شریک عاطفی خود در نهایت بسیار بهتر از مجرد بودن در کل زندگی است.

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از مشاور زناشویی

چرا ازدواج در زندگی مهم است؟

قبل از درک دلایل ازدواج، بسیار مهم است که بدانیم چرا مردم از ازدواج می ترسند. در مورد ازدواج سوالات سلسله مراتبی زیادی وجود دارد که به شرح زیر است:

چرا ازدواج کنید وقتی می توانید بدون ازدواج با هم زندگی کنید؟ وقتی چرا ازدواج کنید وقتی این مسئله در زمان تمایل به جدایی برایتان دردسر می شود؟

اینها تنها برخی از دلایلی است که امروزه مردم ازدواج را یک عامل فشارزا می بینند به جای اینکه به آن افتخار کنند. اصولاً، ازدواج فقط یک اصطلاح نیست که بتوانید به راحتی آن را نادیده بگیرید. برای دریافت پاسخ چرایی ازدواج، ادامۀ مطلب را بخوانید.

ازدواج پیوند مقدس دو فرد عاشق است که متعهد به پرورش یک زندگی جدید مشترک هستند.

 

تا به امروز، جامعۀ ما رشد کرده است و اهمیت ازدواج را می شناسد و شرایطی را فراهم کرده که در نهایت پیوند یک خانواده را از طریق قانون و مذهب حفظ می کند.

مطمئناً، برخی افراد ممکن است بحث کنند که چرا ازدواج کنیم؟ این همچنان تصمیم آنهاست که ازدواج نکنند و مشکلی وجود ندارد.

با این حال، برای کسانی که هنوز به اهمیت ازدواج برای محکم نمودن پیوند بین دو نفر اعتقاد دارند، در اینجا دلایل بیشتری برای تأیید مجدد باور شما به نهاد ازدواج ذکر می شود.

6 دلیل برای ازدواج

کسانی که متاهل هستند یا آنهایی که قصد ازدواج دارند، ممکن است دلایل مثبت زیر را برای ازدواج در نظر بگیرند:

  1. ازدواج به شما حقوق قانونی یک همسر را می دهد

همۀ ما می دانیم که چقدر مهم است که یک همسر قانونی باشید؛ نه تنها به این دلیل که می خواهید فرزندانتان از مشروعیت حقوق ذاتی خود برخوردار باشند، بلکه این قانونی بودن، نقشی حیاتی در دارایی های شما و انواع حقوق زناشویی، از جمله صندوق های بازنشستگی و موارد مشابه دارد.

هنوز در تعجب هستید که چرا ازدواج و مشاوره ازدواج مهم است، به مطالعۀ مقاله ادامه دهید!

 

  1. ازدواج شروع زندگی جدید دونفره است

ازدواج فقط یک پیوند قانونی نیست. این یک اتحاد جسمی، معنوی و عاطفی است؛ زیرا شما و همسرتان اکنون با هم تصمیم می گیرید و دیگر خودخواهانه فکر نمی کنید، بلکه بیشتر نفع خانوادۀ خود را در نظر می گیرید.

این به شما و شریک زندگیتان فرصتی مشروع می دهد تا به رابطۀ خود متعهد باشید.

  1. ازدواج اهمیت تعهد را به شما می آموزد

اگرچه بسیاری از ازدواج ها واقعاً به دلیل روابط فرازناشویی منجر به طلاق می شوند، زوج های زیادی نیز وجود دارند که با موفقیت از شر وسوسۀ انجام این کار گذشته اند.

اگر متاهل هستید، آیا برای زندگی مشترکی که با همسرتان دارید ارزش قائل نیستید؟ آیا اگر در صورت تاهل دچار وسوسه شدید، در مورد خراب کردن زندگی زناشویی تان بیشتر فکر نمی کنید؟

پس چرا ازدواج کنیم؟ تا بفهمیم تعهد چه معنایی دارد!

  1. ازدواج پیوند شما را به عنوان یک خانواده برای فرزندانتان تقویت می کند

بیایید با این قضیه روبرو شویم؛ وقتی که به ازدواج متعهد نیستید، راحت تر است که شریک زندگی و فرزندتان را رها کنید.

آمارها از نرخ هشداردهندۀ غیاب یک والد خبر می دهند، که این غیاب اثرات روانی و رفتاری قابل توجهی بر کودک خواهد داشت.

وقتی متاهل هستید و بچه دارید، حتی اگر با مشکلاتی روبرو شوید، دلایل کافی برای تجدید نظر در اولویت‌ها و زندگی‌تان وجود دارد.

بنابراین، چرا ازدواج کنید؟ زیرا ازدواج هنوز یکی از بخش های سازندۀ یک خانوادۀ سالم است. و شما باید روابط خود را برای داشتن یک زندگی شاد و رضایت بخش تقویت کنید.

 

ازدواج

  1. این آخرین حد دوست داشتن شریک عاطفی تان است

اگر واقعاً کسی را دوست دارید، آیا آیندۀ خود را با او تصور نمی کنید؟ آیا رویای ایجاد خانواده با شریک زندگی خود و محکم نمودن آن را با ازدواج ندارید؟ آیا دلیل دیگری وجود دارد که چرا با فردی که دوستش دارید ازدواج نمی کنید؟

افزون بر تعهد، احترام و البته عشق، ازدواج یکی از قوی ترین اتصال هایی است که هر زوج می تواند داشته باشد.

  1. ازدواج آخرین گام برای یک پایان خوش نیست

ازدواج برای بعضی ها جواب نمی دهد و بدون بهره گرفتن از مشاوره خانواده، در نهایت به جدایی می رسد. اما هنوز افرادی هستند که می دانند ازدواج چقدر گرامی است و اهمیت ازدواج را می فهمند.

با این وجود ازدواج آخرین گام برای یک پایان خوش نیست، بلکه اولین قدم برای ساختن داستان عشق شماست، که به میزان زیادی از صبر، درک، تعهد، عشق و احترام نیاز دارد.

امروزه هنوز برخی از مردم هستند که نیازی به ازدواج احساس نمی کنند؛ و ما اینجا نیستیم تا این افراد را قضاوت کنیم یا به آنها بگوییم که باید با زندگی خود چه کار کنند.

چرا وقتی جوان و موفق هستید، ازدواج کنید؟ این یکی از رایج‌ترین پاسخ هایی است که اگر از کسی در مورد ازدواج سوال کنیم، می‌شنویم؛ حقیقت این است که ما آنطور که خودمان بخواهیم زندگی می‌کنیم.

حقیقت این است که همۀ ما آرزوی سعادت و خوشی همیشگی خود را داریم، و ازدواج هنوز هم یکی از راه‌های نشان دادن این موضوع به شریک زندگی‌تان است که مایلید بقیۀ عمرتان را چه خوب و چه بد با او بگذرانید، تا زمانی که مرگ شما را از یکدیگر جدا کند.

حالا وقتی کسی از شما می­پرسد چرا ازدواج می کنید، می دانید چه بگویید!

منبع:

https://www.marriage.com/advice/pre-marriage/why-get-married/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]